Image Alternative text

Підрахуй вчить законності

Сергій Ківалов здивований заявами деяких народних депутатів про те що, особиста присутність Президента України на голосуванні стосовно кандидатури прем’єр-міністра України необов’язкова.

"Є вимога Регламенту Верховної Ради України: представити кандидатуру прем’єр-міністра України, так само як і міністрів оборони і закордонних справ, має право виключно Президент України, і більше ніхто", — заявив Ківалов.

"Дозвольте звернути увагу: адже йдеться не про повторне голосування стосовно вже представленої кандидатури прем’єр-міністра України, а про новий розгляд такого питання порядку денного, як призначення прем’єр-міністра. Саме тому Президент наново вніс кандидатуру на посаду прем’єр-міністра, саме тому у Верховній Раді мало відбутися нове її обговорення, і представлена вона має бути наново, причому саме Президентом. Будь-який інший варіант – це порушення регламенту, і нелегітимність результатів голосування, незалежно від його результату. Здається, у вівторок, при розгляді першого представлення кандидатури прем’єр-міністра, всі народні депутати переконалися: будь-який відступ від Регламенту гарантовано заводить нас в безвихідь. І, навпаки, точне проходження Регламенту дозволить швидко завершити розгляд всього переліку питань, що знаходяться на порядку денному Верховної Ради", — впевнений Ківалов.