Image Alternative text

Ковші екскаваторів та ножі бульдозерів на шматки рвали тіла загиблих: 60 років тому сталася Куренівська трагедія у Києві

Ковші екскаваторів та ножі бульдозерів на шматки рвали тіла загиблих: 60 років тому сталася Куренівська трагедія у Києві
Ковші екскаваторів та ножі бульдозерів на шматки рвали тіла загиблих: 60 років тому сталася Куренівська трагедія у Києві

13 березня 1961 року сталася трагедія, яка заслуговує особливої уваги. У одному із промислових районів Києва, що у народі більше відомий як Куренівка, прорвало земляну дамбу, яка стримувала земляні породи, змішані з водою у вигляді пульпи. Протягом 11-12 березня струмочки брудної води текли вулицями Куренівки, однак тодішня влада не спішила проводити ремонтні роботи дамби. Так само і не хотіла евакуйовувати місцеве населення.

Об этом сообщает ПЛАТЦДАРМ

Про це у "Фейсбуці" пише історик та публіцист Юрій Григорьєв.

"Уранці 13 березня трапилося жахливе: зі сторони Бабиного Яру пролунав страшний гул. Височезний вал із піску, землі, глини й води заввишки з чотириповерховий будинок посунувся на Куренівку. За пів години район площею 30 гектарів був залитий шаром грязюки завтовшки 2-3 метри. Були поховані живцем сотні людей.

Трамвайне депо імені Красіна на Куренівці лавина багнюки накрила повністю — з людьми, технікою та спорудами. Один із працівників депо П.Онищенко згадує, що жорстокішою трагедію зробила радянська влада. Вони навмисно замовчували дані події та ввели жорстку цензуру. Район був оточений міліцією та виставлені блок-пости. Як згодом показала експертиза, що багато людей у депо, власне як і на вулицях Куренівки, загинули через те, що їх не витягли й вони задушилися без повітря. Кияни спостерігали із пагорбів, як ковші екскаваторів та ножі бульдозерів на шматки рвали тіла загиблих.

Трагедії можна було уникнути. Голову Київської міськради Олексія Давидова неодноразово попереджали про небезпеку, однак він цим злегковажив. 24 серпня слідство визначило 6 винуватців трагедії, якими стали "відповідальні" працівники.

Радянська сторона заявила про 145 загиблих. Натомість очевидні стверджують, що число жертв перейшло 1000, а іноді цифри доводять до 1500 людей.

Після Куренівської трагедії мине 25 років, і знову ж таки — через недбалість, можливо і навмисно (адже різні є версії), станеться трагедія світового масштабу — вибух на Чорнобильській АЕС. Власне і тоді, після страшного радіаційного зараження, радянська влада довгий час мовчала про небезпеку", – пише історик.


Джерело статті: “http://antikor.com.ua/articles/444331-kovshi_ekskavatoriv_ta_nohi_buljdozeriv_na_shmatki_rvali_tila_zagiblih_60_rokiv_tomu_stalasja_kurenivsjka_tragedija_u_ki”