Image Alternative text

У Львові відбувся VIII Всеукраїнський Форум «Соціальне служіння для дітей і сімей»

В рамках Програми підтримки дітей-сиріт фонду Ginger UCEF, 10 грудня у Львові відбувся VIII Всеукраїнський Форум «Соціальне служіння для дітей і сімей», організований Благодійною організацією «Львівська освітня фундація».

Об этом сообщает http://iposs.net

Понад 120 учасників Форуму прийняли в Центрі ім. митрополита Андрея Шептицького «Українського католицького університету». Географія учасників — від Донеччини до Львівщини. Форум об’єднав усіх, кому небайдуже соціальне служіння дітям та сім’ям у складних життєвих обставинах. Тих, хто надає допомогу жінками у кризовій вагітності та працює над реформуванням інтернатів, щоб діти поверталися у сім’ї, щоб сім’я й надалі залишалася основою здорового суспільства.

Наталя Шалата, координаторка Програми підтримки дітей-сиріт фонду Ginger UCEF зазначила: «Це вже добра традиція нашої Львівської освітньої фундації організовувати події такого масштабу. Ми давно перетнули межу 500 у кількості партнерів, і станом на сьогодні в рамках Програми реалізували 923 проєкти. Попереду для нашої Фундації ювілейний рік, адже у 2020 нам виповнюється 20 років, 14 з них Фундація співпрацює з Фондом Ginger UCEF та успішно реалізовує Програму підтримки дітей-сиріт чим не можемо не пишатися!».

Цьогорічний Форум організували з метою представити успішні приклади від експертів щодо втілення реформи Деінституціалізації, профілактики соціального сирітства, надання соціальних послуг у громадах та забезпечення альтернативних форм опіки.

Учасники Форуму мали нагоду послухати експертів з релігійної, державної та громадської сфери, які ділилися досвідом впровадження соціальних послуг у локальних громадах, а також механізмами співпраці ГО і влади у сфері надання соціальних послуг.

З вітальним словом до учасників звернувся Ростислав Тимків, начальник управління «Служба у справах дітей» Львівської міської ради, та озвучив виклики для місцевої громади.

Ситуацію із сім’ями у складних життєвих обставинах у Львівській області представив Володимир Лис, начальник служби у справах дітей ЛОДА. Практичні механізми надання соціальних послуг презентували Наталія Проць (керівниця проектів БО «100% життя») та Уляна Дорош (керівниця управління з питань праці та сімейної політики департаменту соціального захисту населення ЛОДА).

Представники від духовенства проілюстрували, як на сьогодні успішно реалізовуються у громадах соціальні послуги. На прикладі Стрийської єпархії, о. Петро Верхоляк розповів про розвиток молодіжного волонтерського служіння у громаді. Яскравим прикладом ефективної співпраці громади, Церкви та бізнесу поділився о. Олег Здреник, настоятель церкви Св. Параскеви у с. Вільшаник на Самбірщині. Директор Карітасу Коломийсько-Чернівецької єпархії о. Сергій Триф’як запрезентував алгоритм співпраці у сфері соціальних послуг Церкви та влади на прикладі м. Коломия. Досвід отримання бюджетного фінансування для роботи з дітьми з інвалідністю, запрезентував о. Михайло Сукмановський (директор БФ «Милосердний самарянин для дітей з особливими потребами», м. Золочів).

Відзначимо, що запрошені спікери з-поза меж Львівщини розповіли, як відбувається у їхніх громадах профілактика соціального сирітства. Досвідом роботи з одинокими матерями, які самостійно виховують дітей у м. Дніпро, поділилася Вікторія Федотова, керівниця громадської організації «Мартін Клуб». Селищний голова смт. Благодатне Волинської області Олександр Топорівський, розповів як залучають та соціалізовують дітей та молодь у молодіжному просторі «The Hub», з метою вийти за рамки формальної освіти та здобути нові знання і вміння.

На завершення учасники Форуму працювали у малих групах та спільно пробували напрацьовувати шляхи вирішення проблемних випадків у громадах. «Віримо, що в рамках Форуму учасникам вдалося підвищити обізнаність про заходи, спрямовані на профілактику сирітству та знайти партнерів для надання якісних соціальних послуг у своїх локальних громадах», — додали організатори.


Джерело статті: “http://www.mediastar.net.ua/89912-u-lvov-vdbuvsya-viii-vseukrayinskiy-forum-socalne-sluzhnnya-dlya-dtey-smey.html”