Image Alternative text

ЄСПЛ узяв до розгляду скаргу українця, син якого загинув на Донбасі

Від початку збройної агресії на Донбасі загинуло понад 4 тис. українських військових

Європейський суд із прав людини взяв до розгляду скаргу Анатолія Корнієнка, батька загиблого у 2014 році на Донбасі 22-річного українського військовослужбовця Євгена Корнієнка. Про це представники правозахисної групи "Січ" повідомили "Радіо Свобода".

Об этом сообщает Сити невс

Корнієнко хоче довести, що його син загинув унаслідок агресії Російської Федерації. За інформацією юристки Марини Кіптіли, чоловік уже домігся такого рішення в українському суді, на це знадобилося три роки.

У своїй скарзі Корнієнко вимагає визнання в ЄСПЛ порушення Росією 2-ї і 13-ї статей Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод.

Євген Корнієнко загинув 12 серпня 2014 року під час бою під Вуглегірськом, він прослужив кілька місяців. Після смерті сина Анатолій Корнієнко став добровольцем і п’ять років служив у Збройних силах України.

За інформацією Управління верховного комісара ООН із прав людини, внаслідок російської агресії від квітня 2014 року до 31 січня 2021 року на Донбасі загинуло понад 13 тис. осіб. Серед них щонайменше 3375 цивільних, приблизно 4150 українських військових і орієнтовно 5700 членів збройних угруповань.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії тривають між ЗСУ з одного боку і російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/war/jespl-prijnjav-do-rozgljadu-skargu-ukrajintsja-sin-jakogo-zaginuv-na-donbasi-1541715.html”