Image Alternative text

Як у Луганську "боролися із бурштином": Луценко розповів про казус українізації у МВС

Старанні місцеві керівники слово перекласти не змогли, тому вирішили боротися, як... по-своєму зрозуміли.
Колишній генеральний прокурор і міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко прокоментував у Facebook 16 січня українізацію сфери послуг, передають

Він розповів, як у 2005 році все керівництво Міністерства внутрішніх справ України, зокрема районних управлінь, перейшло на українську мову. Підлеглим Луценка дали сигнал: хочеш підвищення – розмовляй українською. На тлі українізації відомства, за словами Луценка, стався "один смішний казус" із начальником управління внутрішніх справ у Луганську.

Об этом сообщает Компромат 2.0

"У перші ж дні на посаді міністра я, уродженець Рівненщини, дав доручення зачистити нелегальне видобування бурштину. Наказ про операцію "Бурштин" був підготований і підписаний негайно. Але розіслали його не в три відповідні області, а по всій Україні. Із вказівкою доповісти про виконання через три місяці", – зазначив він.

Ексглава МВС дуже здивувався, коли на початку весни приходили звіти із Сумської та Чернігівської областей. "Але, думаю, може, і на тамтешнє Полісся доповзла ця чума. Але рапорт із Луганська ввів мене у ступор. Який, у холери, бурштин у тих степах?! Дзвоню начальнику УВС, нині покійному генералу. Питаю: "Як у вас операція "Бурштин"?" Той, хвилюючись і стараючись говорити щирою державною мовою, доповідає: "Пане міністр, активно працюємо, порушили 158 дєл, арештували на 230 млн, є перспективні розробки", – написав Луценко.

Тоді він акуратно запитав, у чому специфіка справ щодо бурштину в області. Генерал у відповідь говорив про "організованіє форми, налаженіє путі, связі у вищих ешелонах влади, співпрацю із закордоном". "Я, не витримуючи, питаю в лоб: "Генерале, ти знаєш, що таке "бурштин"?" Той питає: "Чесно, пане міністр?" – "Ні, – кажу, – на...би міністра!" Генерал зітхає й признається: "Не знаю, пане міністр. Ми, – каже, – подивилися у словник, але там теж нема. (У радянських словниках був янтарь – янтар.) Тоді ми порадилися з колегами в Донецькій області... (Ну, ясно – головні знавці державної мови.) Ті теж не знали, пане міністре. Ну, ми разом вирішили, що це щось іноземне". – "І що? Які справи мені в рапорт пишете?" – "А всю контрабанду, пане міністр", – зазначив колишній міністр внутрішніх справ.


Джерело статті: “https://patrioty.org.ua/society/iak-u-luhansku-borolysia-iz-burshtynom-lutsenko-rozpoviv-pro-kazus-ukrainizatsii-u-mvs-360530.html”