Image Alternative text

У Вінниці за три роки реставрують шість архітектурних пам’яток


Особняк Длуголенського та Черткова та "Палац" по вулиці Симона Петлюри планують реконструювати у Вінниці до 2023 року. Виконком Вінницької міської ради затвердив перелік об’єктів на 22 мільйони гривень, повідомляє кореспондент Vlasno.info.

Об этом сообщает Сергей Доренко

"Житловий будинок" по вулиці Соборна, 75

Ця будівля є частиною історико-архітектурного ансамблю центральної частини міста. Пам’ятка архітектури місцевого значення була зведена на початку ХХ століття. На відновлення фасаду у 2021 році виділять 220 тисяч гривень.

rek 2

"Житловий будинок" по вулиці Соборній, 81

Це пам’ятка архітектури 1930-х років. Знаходиться у історичної містобудівної осі міста. У 2022 році на його відновлення виділять 350 тисяч гривень.

rek 3

"Житловий будинок залізничників" по вулиці Замостянській, 27

У 2021 році на ремонт "Будинку Залізничників" біля вулиці Замостянська виділять понад 14,5 мільйонів гривень. Збудували пам’ятку архітектури у 40-х роках ХХ століття на місці Вознесенської церкви, яку спроектував Григорій Артинов.

У 1929 році Вознесенський храм припинив своє існування, радянська влада прийняла рішення передати будівлю під кінотеатр. Під час звільнення Вінниці від нацистів у 1944 році будівля була повністю зруйнована — у неї влучила авіаційна бомба. Теперішній будинок зводився у післявоєнний період (у 1946-1947 роках) за проектом, виконаним організацією «Облпроект» під керівництвом головного архітектора області Антонія Крейчі, який працював на цій посаді з лютого 1946 року по листопад 1949 року.

rek 1

"Особняк капітана Длуголенського" по вулиці Магістратській, 66

У приміщенні, де зараз знаходиться Вінницька дитяча художня школа, наступного року проведуть реставрацію вартістю 800 тисяч гривень гривень.

Сам будинок побудований у стилі модерн архітектором Григорієм Артиновим, спершу була зведена як особняк на початку XX століття для капітана Длуголенського. Під час радянсько-української війни в будівлі знаходився штаб командування командира червоного козацтва Віталія Примакова. З 1960 року тут розташована художня школа.

"Палац" по вулиці Симона Петлюри, 15

"Палац" реставруватимуть для потреб "Музею історії Вінниці". Вартість робіт складатиме 1,6 мільйона гривень.

Палац споруджений 1913 році на замовлення купця 1-ї гільдії, власника чавуноливарного заводу "Молот", гласного Вінницької міської думи, відомого підприємця та благодійника Боруха Мошковича (Бориса Мойсейовича) Львовича. Архітектурні риси еклектики підкреслюють витонченість садиби, характерної для міст Причорномор’я.

У період Тимчасової столичності Вінниці впродовж лютого 1919 року в стінах садиби містилося Міністерство пошт і телеграфів УНР, а з 7 травня до 19 червня 1920 року тут перебувала Військово-похідна та цивільна Канцелярія Головного Отамана Військ і Флоту УНР, Голови Директорії Симона Петлюри.

З 1921 році у будинку перебував політвідділ 24-ї Симбірсько-Самарської "Залізної" стрілецької дивізії Збройних сил України і Криму УСРР. А у 1932 році тут оселився Вінницький обласний комітет радіомовлення, який неодноразово змінював свою назву та діяв до 2018-го.

rek 2

"Особняк капітана Четкова" по вулиці Пушкіна, 38.

У 2022-2023 роках планують реставрувати приміщення, в якому знаходиться Департамент архітектури та містобудування. На його реставрацію загалом планують виділити майже п’ять мільйонів гривень.

Будинок побудували в 1910 році для капітана Олександра Четкова. Побудований будинок за проектом київського архітектора Листовничого — власника загадкового легендарного будинку Булгакова на Андріївському узвозі в Києві.

Капітан Четков прожив в своєму модерновому, модному будинку всього три роки, після чого поїхав до Москви. Потім сліди загадкового Четкова губляться, але відомо, що в Москві і зараз живе його син. А архітектора Василя Листовничого розстріляли в 1919 році більшовики.

rek 4

Фото: vn.20minut.ua


Джерело статті: “http://vlasno.info/politika/vlada/mistseva/item/40767-u-vinnytsi-za-try-roky-restavruiut-sh”