Image Alternative text

Колишній офіцер спецназу США зізнався, що 13 років шпигував для РФ

Колишній американський військовий зізнався, що був завербований Росією у 1996 році та передавав інформацію у Москву протягом 1998-2011 років.

Об этом сообщает Преступная Россия

Про це в четвер, 19 листопада, пише “Фактор” з посиланням на Мін’юст США.

Ексофіцер спецназу США Пітер Деббінс 18 листопада визнав себе винним у змові з працівниками російської розвідки і надання їм інформації про національну оборону.

Згідно з судовими матеріалами, колишній американський військовослужбовець почав співпрацювати з російськими спецслужбами в грудні 1996 року. Аж до січня 2011 року Деббінс передавав росіянам інформацію, що стосується національної оборони США, зустрічався з агентами російських спецслужб і навіть періодично бував в Росії. У 1997 році російська розвідка привласнила Деббінсу агентурний псевдонім, тоді ж він підписав заяву, в якій підтвердив, що “бажає служити Росії”.

Деббінс вступив до лав Збройних сил США в 1998 році, тобто вже після того, як був завербований російськими спецслужбами.

До 2005-ого року він служив в хімічних військах Армії США, а потім перейшов в спецназ, ставши “зеленим беретом”. У Мін’юсті зазначили, що ідея продовження військової кар’єри Деббінса в спецназі належала російській розвідці. Таємний агент Москви довгі роки служив в лавах спецназу, отримавши звання капітана.

Деббінс надавав агентам російської розвідки інформацію про діяльність хімічних елементів і підрозділів спеціального призначення, в яких він служив.

У 2008-ому році, після припинення служби в Армії, він передав російській розвідці секретну інформацію, що стосується його служби, а також надав імена і особисті дані колишніх товаришів по службі – спецназівців. Ця інформація була потрібна росіянам для оцінки можливої вербування інших “зелених беретів”.

“Президент Кеннеді називав “зелених беретів” символом чудовою служби, знаком доблесті і відмінності. Дії Деббінса стали символом зради та знаком боягузтва. Він дав клятву вірності Росії і тим самим зрадив свою країну і своїх товаришів по спецназу”, – заявив під час судових слухань помічник директора відділу контррозвідки Федерального бюро розслідувань Алан Колер-молодший.

Вирок Деббінсу винесуть 26 лютого 2021 року.

Максимальне покарання, яке загрожує за пред’явленими йому звинуваченнями – довічне позбавлення волі, однак найчастіше федеральні судді виносять більш м’які вироки за подібні злочини, зважаючи на рекомендації “Керівництва по винесенню вироків” та інші фактори.Джерело статті: “https://factor-news.info/kolyshnij-ofitser-spetsnazu-ssha-ziznavsya-shho-13-rokiv-shpyguvav-dlya-rf/”