Image Alternative text

Мовний омбудсмен про цькування україномовної жінки у Слов’янську: Це падіння суспільної моралі

Кремінь: Український Слов’янськ показав свій характер 2014 року, певен, продемонструє і нині

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до влади та поліції Слов’янська Донецької області з проханням вжити невідкладних заходів у відповідь на приниження україномовної жінки в одній із маршруток міста. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Об этом сообщает Минправды

"Гнівна реакція суспільства на приниження жінки, яка в місті Слов’янськ звернулася українською мовою до пасажирів у громадському транспорті з проханням одягнути захисні маски, не залишиться поза моєю увагою як уповноваженого. Приниження через застосування державної мови – це падіння суспільної моралі", – зазначив він.

Мовний омбудсмен заявив, що його обурила байдужість водія маршрутного автобуса і "деяких чиновників, які більше зайняті місцевими виборами, аніж виконанням законів".

"Публічно звертаюся до керівництва міста Слов’янськ вжити невідкладних заходів оперативного реагування на цей ганебний факт. Перевізник і водій повинні дбати як про здоров’я і безпеку пасажирів, так і про порядок на маршрутних лініях. Також прошу Національну поліцію Україні ідентифікувати осіб, які цькували жінку, застосовували силу, намагаючись виштовхати її з маршрутного автобуса, та вжити щодо них заходів, передбачених чинним законодавством України. Український Слов’янськ показав свій характер 2014 року. Певен, продемонструє і нині", – додав омбудсмен.


https://www.facebook.com/govuamova/posts/237164504746252

ЗМІ оприлюднили відео, на якому видно, як пасажири маршрутки у Слов’янську накинулися на жінку, яка розмовляла українською мовою. Вона зробила зауваження пасажиру через те, що той неправильно надів маску, після цього їй почали грубіянити інші пасажири.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/localnews/movnij-ombudsmen-pro-tskuvannja-ukrajinomovnoji-zhinki-v-slov-jansku-tse-padinnja-suspilnoji-morali-1525059.html”