Image Alternative text

Інтерв’ю Гордона з Омельченком. Де і коли дивитися

Гордон записав програму з Омельченком 17 жовтня

Сьогодні на YouTube-каналі засновника видання, журналіста Дмитра Гордона вийде інтерв’ю з колишнім мером Києва Олександром Омельченком.

Об этом сообщает Дедал

Як повідомив журналіст видання "ГОРДОН", програму записали 17 жовтня. Її трансляція почнеться о 12.00 на каналі "Дмитрий Гордон".

Під час інтерв’ю Омельченко говорив, чому у 82 роки вирішив знову балотуватися на посаду мера Києва, про те, чи очікував, що Леонід Черновецький виграє у нього вибори, про знайомство з нинішнім столичним градоначальником Віталієм Кличком, його успіхи та невдачі, про інших кандидатів у мери Києва, зокрема колишнього голову Головного управління військової розвідки Міністерства оборони, ексголову Служби безпеки України Ігоря Смешка, про колишнього і нинішнього президентів України Петра Порошенка і Володимира Зеленського, про забудову Києва та будівництво метро, а також про бджіл і свою пасіку.

"Я не очікував, що Черновецький [2006 року] виграє у мене вибори. Ми ж домовилися говорити відверто? Мабуть, за 10 років [на посаді голови Київської міської державної адміністрації] я себе переоцінив. І не результатами роботи, а звичкою, що ця посада сама собою. У мене на тих виборах штабу не було – була повна впевненість, що виграю. Мені мої заступники говорили: "Олександре Олександровичу, створімо штаб!" А я: "Який штаб? Навіщо?" – згадав Омельченко.

Омельченко народився 1938 року у Вінницькій області. Закінчив Київський інженерно-будівельний інститут (спеціальність – виробництво будівельних виробів і конструкцій) та Київський інститут народного господарства (спеціальність – планування промисловості).

У 1960–1980-х роках працював у Домобудівному комбінаті №1 у Києві, де пройшов шлях від майстра до директора заводу. Потім працював на керівних посадах у "Головкиївміськбуді" (зараз має назву "Київміськбуд") і Держбуді УРСР.

У 1994–1996 роках був заступником голови Київської міської державної адміністрації, а потім протягом 10 років очолював її. Політика двічі обирали мером Києва (1999-го та 2002 року), потім він ще кілька разів балотувався на цю посаду. Омельченко був депутатом Верховної Ради VI скликання, входив до фракції Блоку "Наша Україна – Народна самооборона", але 2011 року вийшов із неї. З 2014 року – депутат Київради.

На виборах, які відбудуться 25 жовтня 2020 року, Омельченко знову балотується на посаду столичного градоначальника.

Омельченко – кандидат технічних наук. У 2011 році за видатні особисті заслуги перед Українською державою у соціально-економічному та культурному розвитку столиці політика нагородили званням Героя України.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/interv-ju-gordona-z-omelchenko-de-i-koli-divitisja-1523692.html”