Image Alternative text

«ОПУ тисне на Венедіктову»: Бутусов розповів подробиці справи про $200 тисяч хабара «слузі народу» ЮрченкуНародний депутат від «Слуги народу» Олександр Юрченко та його помічник Іван Фіщенко спіймані НАБУ на хабарі за законопроєкт, але Офіс президента здійснює тиск на генерального прокурора Ірину Венедіктову, перешкоджаючи їй в оголошенні депутату підозри.

Об этом сообщает Москов пост


Як повідомляє, “Дзеркало тижня”, про це на своїй сторінці в Facebook пише журналіст Юрій Бутусов, розкриваючи подробиці всієї справи, які, за його словами, вимагають свого підтвердження в Вищому антикорупційному суді.


Олександр Юрченко був обраний від “Слуги народу” по 211-му округу Києва, очолює підкомітет з питань поводження з побутовими відходами комітету Верховної Ради з енергетики.


Бутусов описав хронологію подій:


  • 9 липня 2020 го року свідок у справі – такий собі В. Демченко – зустрівся з Іваном Фіщенком, помічником народного депутата Олександра Юрченка, в ресторані “Веранда на Дніпрі”. Демченко сказав, що він представник іноземної компанії, яка зайнята переробкою твердих побутових відходів. Демченко сказав, що для успішних інвестицій та споруди сміттєпереробного заводу його компанія зацікавлена у внесенні змін до законодавств України, і в отриманні “зеленого тарифу” (тобто пільгової гарантованої оплати) на продаж електроенергії для підприємств, зайнятих переробкою сміття.
  • 27 липня Фіщенко організував зустріч з Демченко з самим «слугою народу» Юрченком на предмет внесення правок до законопроєкту. Юрченко сказав, що готовий внести правки до законопроєкту, які підготує Демченко. На певних умовах – а умови внесення цих правок Демченко повинен обговорювати з його помічником Фіщенком.
  • 2 серпня Фіщенко повідомив Демченку зі свого номера в месенджері про те, що він повинен передати йому 13 тисяч доларів за внесення зазначених правок.
  • 3 серпня Демченко повідомив Фіщенку, що його компанія згодна з передачею хабара, і просить підтвердити факт внесення правок до законопроєкту. Через кілька годин Фіщенко вислав підтвердження з апарату Верховної Ради – передані Демченком правки внесені в законопроєкт. Юрченко зареєстрував правки від себе особисто в законопроєкт № 2207-1 “Про управління відходами” від 4.06.2020.
  • 6 серпня генеральний прокурор Ірина Венедиктова відкрила кримінальне провадження у справі №42020000000001458. Таким чином, документування НАБУ народного депутата стало законним.
  • 7 серпня Фіщенко і Демченко знову зустрілися в “Веранді на Дніпрі”, і помічник “слуги народу” отримав витребувані ним 13 тисяч доларів.
  • 20 серпня Юрченко, Фіщенко і Демченко провели нову зустріч. На ній нібито обговорювалося питання про підтримку комітетом представлених депутатом правок. Голоси на записах обговорюють, що за підтримку комітету треба передати 200 тисяч доларів! Голос, дуже схожий на голос Юрченка, розповідає механізм голосування комітету і фракції «Слуга народу» за такі “комерційні” правки.


«Однак передача 200 тисяч доларів не відбулася. Спілкування депутата Юрченка з Демченком було згорнуто – з невідомої, поки, причини. Цілком ймовірно, що стався витік інформації. У разі прийняття правок Юрченко на комітеті, а потім у разі голосування “слуг народу” в залі, підозри в хабарництві могли бути висунуті проти всіх тих, хто голосував депутатів фракції! Але до цього справа не дійшла. На цю мить слідство дотяглося до самого Юрченка. Утім, цілком імовірно, що НАБУ записало також переговори Юрченка з його колегами по фракції, з тими, хто його призначив на 211-й округ. І тоді в справі можуть прозвучати куди більш гучні імена. Почекаємо деталей після суду», – пише Бутусов.


При цьому, затримати Юрченко НАБУ не може – на це потрібна санкція генпрокурора.


Водночас Вищий антикорупційний суд 14 вересня проведе засідання щодо обрання запобіжного заходу для Фіщенка, і якщо ВАКС визнає докази достатніми, значить, висока ймовірність, що генпрокурор підпише на нього підозру і Юрченко піде за своїм помічником.


За даними Бутусова, в НАБУ не вважають саму Венедіктову джерелом витоку інформації, оскільки завдяки її санкції, відбулося документування передачі хабара 7 серпня. Як мінімум, це рішення генпрокурорка ухвалила незалежно. НАБУ сподівається, що Венедиктова встоїть перед тиском Офісу президента.


«Офіс президента і сам Володимир Зеленський в повному обсязі проінформовані Генпрокуратурою про справу. Однак поки ні президент, ні Офіс жодних заяв не зробили. Навіть фракції не повідомили деталі справи. Судячи з мовчання, ОП виступає проти публікації відомостей про корупцію “слуги народу” перед виборами. Втім, у разі великого резонансу упиратися ніхто не буде», – зазначає Бутусов.


В той самий час, за даними джерел Бутусова, Офіс президента потужно тисне на Венедіктову, щоб не допустити підписання підозри Юрченку з яких-небудь формальних причин.


«Генпрокурор сьогодні повертається з відрядження до Харкова, завтра відбудеться засідання суду по Фіщенку. Завтра – вирішальний день, коли Венедиктова повинна буде публічно визначитися зі своєю правовою позицією. Всі основні деталі будуть розкриті на суді по Фіщенку», – додав Бутусов.


Також він зазначає, що зараз стає ясно, чому Конституційний суд прийняв рішення про “неконституційність” призначення директора НАБУ Артема Ситника, чому президент Зеленський і Офіс президента поспішили підтримати КС.


Раніше ІНФОРМАТОР писав, що “Слуга народу” Юрченко написав заяву про вихід з фракції.


загрузка...


Джерело статті: “https://informator.press/opu-tysne-na-venediktovu-butusov-rozpoviv-podrobytsi-spravy-pro-200-tysiach-khabara-sluzi-narodu-yurchenku/”