Image Alternative text

СБУ викрила масштабне привласнення бюджетних коштів під час будівництва амбулаторій у Харківській області

Департамент капітального будівництва Харківської ОДА виділив понад 360 млн грн для будівництва 30 сільських амбулаторій

Співробітники Служби безпеки України викрили в Харківській області масштабну корупційну схему на будівництві центрів первинної медико-санітарної допомоги. Про це 5 серпня повідомляє пресслужба СБУ.

Об этом сообщает Устав

За даними попереднього слідства, до схеми були причетними посадові особи органів державної влади, місцевого самоврядування та афілійовані до них 14 комерційних структур, зокрема з ознаками фіктивності.

За даними СБУ, протягом 2018–2019 років департамент капітального будівництва Харківської ОДА виділив понад 360 млн грн для будівництва 30 сільських амбулаторій у різних районах області. За результатами місцевих тендерів ці кошти перерахували будівельним фірмам і залученим субпідрядним організаціям. Ініційовані СБУ будівельно-технічні та економічні експертизи засвідчили, що частину із цих коштів привласнили учасники схеми через суттєве завищення вартості та обсягів виконаних робіт.

Встановлено, що під час будівництва тільки двох медичних центрів розтрата бюджетних коштів перевищила 1 млн₴ Зараз трьом керівникам підрядних фірм, залученим до корупційної схеми, оголошено про підозру за ч. 2, 4, 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним через зловживання службовим становищем) та за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України. На майно одного з фігурантів накладено арешт, ще одного оголосили в розшук.

Зараз перевіряють причетність інших посадовців до протиправної діяльності.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/sbu-vikrila-masshtabne-privlasnennja-bjudzhetnih-koshtiv-pri-budivnitstvi-ambulatorij-v-harkivskij-oblasti-1512456.html”