Image Alternative text

03.07.20 10:38 Прослушкам бой!

Заява Єрмака щодо непублікаціі прослушок чиновників звісно продиктована бажанням максимально убезпечити себе та президента від подібних речей (витоку інформації). Не секрет, що за зачиненими дверима, столиками в кав’ярнях, скверах та інших «злачних» місцях часто вирішують питання державного рівня в інтересах приватних осіб чи структур. Плівки за участі брата Єрмака хоч і не мають продовження в судах через присутність фігурантів у вищих ешелонах влади, але завдали серйозних репутаційних втрат і Єрмаку і всьому офісу президента.

Об этом сообщает FIB

Безумовно наміри з підготовки та розробки такого законопроекту є явними ознаками узурпації влади, обмеження права на свободу слову, тиску на засоби масової інформації та шлях до ручного керування. Ні про яку демократію чи свободу вираження думки за умови ухвалення подібного закону говорити буде не варто. Хоча я не виключаю оскарження такого документу в Конституційному суді й подальше його скасування, як неконституційного.

В Основному законі України є стаття 34, де записано, що «кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб — на свій вибір». І як ця норма Конституції буде корелюватися з ідеєю Єрмака мені не зрозуміло.

Не виключаю, що прямої заборони в законі не буде, але законодавець пропише механізм, який суттєво ускладнить можливість офіційним ЗМІ публікувати записи розмов чиновників. Але в умовах тотальної цифровізації інформпростору, появи великої чисельності анонімних телеграм-каналів неможливо буде втримати будь-яку інформацію в цілковитій таємниці і потім притягнути когось до відповідальності. На практиці таке зробити буде вкрай важко.

Тому бажання прикрити від людського ока власні зловживання та схематози звісно в них є, а от з реалізацію будуть суттєві проблеми. Тим паче ухвалення такого закону отримає широкий суспільний резонанс та стане причиною серйозних репутаційних втрат в першу чергу для Зеленського, що він сприймає доволі болісно.Джерело статті: “https://censor.net.ua/blogs/3205819/proslushkam_boyi”