Image Alternative text

Посол США не захотів знаходитися в одному приміщенні з санкціонованим російським магнатом


Посол Сполучених Штатів в Росії Джон Хантсмен-молодший не з’явився на одному із заходів у п’ятницю в Санкт-Петербурзі, бо не побажав знаходитися в одній кімнаті з Віктором Вексельбергом – російським металургійним магнатом, що підадає під санкції США.

Про це розповідає “НАРОДНА ПРАВДА”, посилаючись на Reuters.

Хантсмен спочатку планував долучитися до дискусії, стосовно американсько-російських ділових зв’язків, в рамках Санкт-Петербурзького щорічного інвестиційного форуму, що проходить за підтримки Кремля.

Вексельберг опинився серед спікерів на сесії в п’ятницю, разом з американськими та російськими діловими керівниками, але посла там не було.

Щодо його відсутності на важливому заході, посольство США в Москві поставило запитання до Державного департаменту у Вашингтоні. Але посол, поки що, не дав відповіді.

Один з учасників форуму, російський харчовий магнат Давід Якобашвілі, сказав про Хантсмена: “На жаль, його тут немає, але я впевнений, що душею він з нами”.

Минулого тижня посол заявив, що він не братиме участь у будь-яких дискусіях на форумі в Санкт-Петербурзі.

Вексельберг заявив, що відносини США та Росії в минулому році погіршилися: “Кількість оптимістів зменшилася, хоча в цій кімнаті присутні ще деякі”, – звернувся магнат до аудиторії бізнесменів.

“Тепер ми маємо відповісти на класичне російське запитання: “Що робити?” Нам залишається тільки спілкуватися, підтримувати діалог – більше нічого тут не вдієш”, – сказав він.

Найбільш високопоставленим представником США на цій зустрічі став Бертран-Марк Аллен, президент Boeing International.

Він прибув, коли зустріч вже почалася, і пройшов одразу на своє місце, що знаходилось за чотири стільця від Вексельберга. Аллен не потиснув руку жодному з присутніх.

Сергій Кисляк, колишній посол Росії в США, сидів у другому ряду.

Він перебував на посаді посла якраз у той час, коли, за словами американських розвідників, Москва, з метою допомогти Дональду Трампу отримати перемогу, втрутилась у президентські вибори в США в 2016 році.

Російська сторона заперечує будь-яке втручання у вибори, а Трамп разом з Білим Домом заперечують змову з Москвою.

Вексельберг висловив передбачення, що Вашингтон і Москва, зрештою, переживуть кризу у відносинах:

“Ми, як бізнесмени, повинні сформулювати свою позицію, і донести її до керівництва наших двох країн”, – сказав Вексельберг.

“Важкі часи будуть подолані, і Росія та США знову стануть один одному надійними партнерами”.


Як вже повідомляла “НАРОДНА ПРАВДА”, російську компанію Rusal після введення американських санкцій покинули топ-менеджери, в тому числі гендиректор Олександра Бурик.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/05/25/posol-ssha-ne-zahotiv-znahoditisya-v-odnomu-primishhenni-z-sanktsionovanim-rosijskim-magnatom/”