Image Alternative text

24.01.20 14:08 Маріупольське побоїще

24 січня 2015 року російські терористи атакували місто Маріуполь. Російська артилерія вбила 31 мирного жителя, ще 117 отримали поранення. Серед загиблих було двоє дітей віком 5 і 15 років.В перші години після обстрілу почалася страшенна паніка, влада не могла нічого зарадити. Люди масово переїжджали з району обстрілу, багато мешканців взагалі хотіло покинути місто.


- На початку 2015 року, ми потроху заспокоювалися. Багато з нас розуміло, що українська армія не відасть місто росіянам. Більшість жителів Маріуполя уже підтримувало українську владу і було проти окупанта. Але 24 січня знову всіх охопив страх, розпач. Ніхто не знав, що чекати від завтрашнього дня. Московські найманці свідомо обстріляли нас. Це була помста усім проукраїнським жителям за те, що не захотіли бути з Росією– говорить Оксана, жителька Маріуполя, яка була свідком цього побоїща.


А постраждали справді невинні люди. Хтось їхав на роботу, інші йшли за покупками. Серед загиблих були цілі сім’ї." Я тоді була волонтером – пригадує жителька Маріуполя Глина Однорог, — до мене звернулася по телефону якась жінка і сказала, що її сестра з чоловіком, дочка з дитиною їхали автомобілем до свого родича. Снаряд попав у машину на під’їзді до будинку. Всі загинули зразу. Вона телефонувала і не знала, що робити в такій ситуації".


За повідомленням тодішнього голови СБУ Наливайченка, вогонь був відкритий за наказом російського офіцера з позивним "Горець"! Гатили з САУ "Тюльпан" та установок "ГРАД". Після обстрілу артбатереї були сховані у селищі Маркине, а потім російські військові та техніка була виведена на територію Росії.


Під час планування обстрілів було використано надсучасні системи супутникового зв’язку 5 покоління "Бєлозор", які на озброєні тільки військових РФ.


Затриманий СБУ коригувальник вогню артилерії терористів Кірсанов на прізвисько "Гаїшник", розповів, що атаку па Маріуполь здійснювала російська артилерійська бригада під командуванням російського терориста з позивним "Пепел"!Як це не дивно звучить, але минулого року завдяки так званому "закону савченко", Кірсанов, який винен у вбивстві десятків людей, вийшов на волю.


Тобто в той час, як українські військові, добровольці ведуть бої з окупантами, гинуть за свою землю, українська влада випускає терористів. Де логіка?


- Мені було 14 років, коли все сталося. Я з подружкою була в квартирі, почався обстріл міста. З стін почала опадати штукатурка, картини. Ми вибігли на вулицю, щоб нас не присипало. Я побачила на дорозі жінку, яка лежала без руки, грудей. Її просто розірвав снаряд – пригадує жителька Маріуполя Вікторія. – Я сказала собі, якщо стану повнолітньою і війна триватиме, то обов’язково вступлю у ЗСУ, щоб захищати нашу країну і мстити росіянам за моє зруйноване місто. Так і сталося, я тепер на фронті, в окопах, воюю за волю України. Щоб більше мій Маріуполь ніколи не знав обстрілів"!За даними нашої розвідки разом з російськими окупантами, Маріуполь обстрілювали жителі України. Серед них такий собі Пономаренко з позивним "Терорист". Як же тоді розуміти слова теперішнього президента України, що ми всі однакові і потрібно примиритися?Цікаво, а зможуть родини загиблих жителів Маріуполя пробачити вбивство своїх рідних Пономаренку, Кірсанову, як це зробив Зеленський?!


Джерело статті: “https://censor.net.ua/blogs/3171698/marupolske_pobosche”